Управління

Основні принципи управління

с.Моринці – наймальовничіший куточок України, край, де народився Т.Г.Шевченко, який став духовним провідником рідного народу, вказав нам, українцям, шлях до свободи і незалежності.

Моринський НВК розташований за 50 кроків від музею Хати, в якій народився Великий Тарас. Це надзвичайно почесно і відповідально, і тому педагогічний та учнівський колективи, готуючи гідну зустріч 200-річчя з Дня народження геніального поета, художника-академіка, нашого земляка Т.Г.Шевченка, прагнуть вибороти право на присвоєння його імені Моринському НВК.

Моринський НВК – це цілісна динамічна і відкрита система, яка об‘єднує початкову основну і старшу ланки навчального закладу та дитсадка «Кобзарик», надає можливість для найбільш чіткого вираження і самоутвердження кожної особистості.

Головна мета навчального закладу – формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією, готової до конкретного вибору свого місця в житті; виявлення і розвиток здібностей кожної дитини; формування багатої, вільної, фізично здорової особистості, яка творчо мислить та володіє міцними базовими знаннями з курсу основної школи.

Сучасні освітні системи вимагають управління, яке б допомогло їм  самостійно адаптуватися в  соціально-економічних умовах,  що швидко   змінюються,  цілеспрямовуватися  та  саморозвиватися.

Ми працюємо за загальною  структурою  управління НВКяка має такі рівні:

1. "Керівниковий" рівень. Одноосібне управління комплексом здійснює його директор.

2. "Адміністративний" рівень.  Введені посади заступників директора з дошкільного виховання,  навчальної, виховної,  адміністративно-господарчої частини.

3. "Адміністративно-громадський рівень". На цьому рівні працюють завідуючі кафедрами, керівники методичних об'єднань. Його створено для делегування управлінських повноважень та демократизації процесу управління.

4. "Педагогічний" рівень, на якому відбувається педагогічне управління навчальним процесом.

5. Структура управління має і "Учнівський" рівень, який є одним із суб'єктів навчально-виховного процесу та впливає на визначення змісту освіти, вибору форм та методів навчання.